SLUŽBY

Společnost MCV Plast s.r.o. nabízí povrchovou úpravu kovů – nanášení práškových barev, potahování dílů technickými plasty (polyamid - PA, polyetylen – PE, a PPA..) ve fluidním loži.

PRÁŠKOVÉ PLASTY (tzv. komaxitační barvy - komaxit)

V současné době nahrazují komaxitační barvy bývalé nitro a syntetické barvy. Jsou zdravotně nezávadné. Jsou používány v nekonečné barevné škále, neboť jejich nanášení na výrobky v práškové podobě je značně jednodušší a výměna barev je nenáročná.

Nanesená vrstva cca 0,1 mm prášku je vytvrzena v peci, kde se prášek rozteče a vytvoří homogenní lesklou vrstvu.

Komaxit je vhodný k úpravě všech kovových a nekovových výrobků odolných proti otěru. Je vyráběn ve dvou verzích - do vnitřního a vnějšího prostředí.

POLYAMID (PA ,PPA 571,RILSAN)

Polyamid je prášková barva vyráběná na bázi termosetů, tzn. že po vytvrzení není již teplem tvárný. V našem podniku je využíván v barvě bílé na objednávku při akceptaci nejmenšího možného množství je možno dodat barvy dle stupnice RAL. Je vhodný k povrchové úpravě výrobků jako PE, ale protože je podstatně tvrdší než PE, je využíván pro více namáhané výrobky. Typickou aplikací jsou koše mrazících boxů a myček nádobí ať už v domácnostech nebo průmyslu. Jeho nevýhodou je, že je dražší než PE.

Povrchová úprava se provádí jako u PE fluidní metodou.

POLYETHYLÉN (PE)

PE je prášková barva vyráběná na bázi termoplastů. Je zdravotně nezávadný. Náš podnik používá PE v několika základních barvách: bílý, černý, červený a hnědý na objednávku při akceptaci nejmenšího možného množství je možno dodat barvy dle stupnice RAL. Je vhodný k povrchové úpravě výrobků pro domácnost. Nanesená vrstva PE je cca 0,5 mm silná, je poměrně měkká a chová se příznivě k úschově nádobí apod.. Povrchová úprava výrobků z kovových i nekovových materiálů PE se provádí tzv. fluidní metodou na automatické lakovací lince.

Ostatní povrchové úpravy

Dle požadavku zákazníka upravíme naše výrobky v kooperacích také zinkem a s chromátováním nebo KTL